"Budėkite, nes nežinote nei dienos, nei valandos." Mt 25, 13
« 2018 » | « Rugsėjis »
Pr A T K P Š S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Įvyko

Paskelbta: 2017-02-10

Vilkaviškio vyskupijos tikybos mokytojai pagilino požiūrį į lytiškumą

Vilkaviškio vyskupijos tikybos mokytojai pagilino požiūrį į lytiškumą

Vilkaviškio vyskupijos tikybos mokytojai pagilino požiūrį į lytiškumą


   Gyvybės klausimas šiandien kaip niekada aktualus: didžioji visuomenės dalis paviršutiniškai svarsto šį klausimą, vadovaudamasi  abejotinomis „mokslininkų“ išvadomis,  neatliktų tyrimų rezultatais ar privačiame pokalbyje susiformavusia nuostata. Gyvybės apsauga tokiomis aplinkybėmis sunkiai garantuojama. Taigi, kiekvienas katalikas šioje situacijoje neša didžiulę atsakomybę už tiesą apie gyvybės vertę. Tikybos mokytojo atsakomybė dar didesnė, nes jo rankose ateities žmogus, kuris brangins ir saugos gyvybę nuo pradėjimo momento iki natūralios mirties arba spręs, kam leidžiama gyventi, o kam – ne...
   Gyvybės apsaugos temos jautrios, reikalaujančios profesionalaus požiūrio bei žinojimo, todėl Vilkaviškio vyskupijos Katechetikos centro komanda į savo veiklos planą įtraukė seminarą "Krikščioniškas požiūris į lytiškumą: natūralus šeimos planavimas ir abortų prevencija vyresniųjų klasių moksleiviams", kurį sutiko pravesti lektorės Lilijana Marcinkevičiūtė ir Elena Kosaitė-Čypienė.
   2017 m. vasario 9 d. seminaro dalyviams  buvo pasiūlytos dvi tarpusavyje susijusios temos: natūralus šeimos planavimas ir gyvybės vertės klausimas abortų prevencijos perspektyvoje. Lilijana Marcinkevičiūtė ėmėsi ypatingai jautraus abortų prevencijos klausimo vyresniųjų klasių mokiniams. Remdamasi oficialia statistika, istorinėmis, biologinėmis, fiziologinėmis žinioms, lektorė nuolat kėlė klausimą: „O kaip apie tai reikėtų kalbėti su mokiniais?“ Mokytojos dalijosi įvairių situacijų mokykloje išgyvenimais ir pačių atrastais sprendimo būdais. Neišspręstos situacijos tapo klausimais Lilijanai, kuri profesionaliai mokė, kaip iš jų išeiti ir padėti merginai ar vaikinui.
   Antroji seminaro dalis tik iš pirmo žvilgsnio galėjo pasirodyti ankstoka mokyklai, tačiau NŠP konsultantė Elena Kosaitė-Čypienė atkreipė dėmesį, kad šio metodo mokykloje mokyti ir nereikia. Mokiniams, kurie gyvena nuolatinėse atakose, kada ir kaip jie turėtų pradėti lytinį gyvenimą, savojo lytiškumo pažinimas ir priėmimas gali tapti puikia paskata labiau vertinti ir saugoti savo kūną.
   Paskutinėje seminaro dalyje klausytojai buvo pakviesti diskusijai, klausimams ir atsakymams. Lektorės nesiėmė vienvaldžių diskusijos lyderių vaidmens, bet leido patiems mokytojams dalintis savo atradimais ir įžvalgomis. Vieni kitur praturtinę, seminaro dalyviai dar ilgai nenorėjo skirstytis. Reflektuodami seminarą, jie nuoširdžiai dėkojo lektorėms Lilijanai Marcinkevičiūtei ir Elenai Kosaitei-Čypienei.
  
Vilkaviškio vyskupijos Katechetikos centro metodininkė Vilma Balandienė