"Budėkite, nes nežinote nei dienos, nei valandos." Mt 25, 13
« 2018 » | « Rugsėjis »
Pr A T K P Š S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Įvyko

Paskelbta: 2016-04-29

Popiežiaus Pranciškaus knygos „Dievo vardas – gailestingumas“ pristatymas

Popiežiaus Pranciškaus knygos „Dievo vardas – gailestingumas“ pristatymas

   Pirmoji popiežiaus Pranciškaus knyga „Dievo vardas – Gailestingumas“, vos pasirodžiusi, susilaukė didelio susidomėjimo. Didelio susidomėjimo sulaukė ir balandžio 27 d., trečiadienį, vykęs šios knygos pristatymas Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje. Renginyje dalyvavo portalo bernardinai.lt vyr. redaktorius Donatas Puslys, renginį vedė ir svečią kalbino Vilkaviškio vyskupijos Katechetikos centro vadovas kun. Rytis Baltrušaitis. Susirinkusius į knygos pristatymą tango muzika, kuri labai populiari Argentinoje, popiežiaus tėvynėje, džiugino Alytaus muzikos mokyklos mokytojų tango sekstetas.
   Svečias pasidalino įžvalgomis apie tai, koks Popiežiaus matomas šiandien. Popiežius moko, kad turėtume ieškoti nišų, per kurias ateitų gailestingumas. Sūnaus palaidūno sugrįžimo palyginime – tėvas laukia sūnaus ir išbėga jo pasitikti. Popiežius Pranciškus to moko pirmiausiai savo pavyzdžiu, darydamas konkrečius ir aiškius darbus žmonėms, kuriems reikia pagalbos dabar.
   Kokią gailestingumo žinią ši knyga ir šie metai neša? Donatas sakė, kad pirmiausia turėtume kiekvienas savęs paklausti: „Kiek gailestingumo darbų padarau aš pats?“. Juk nėra nei vieno nusidėjėlio be ateities ir šventojo be praeities. Tegul darbai kalba patys už save ir tada viskas bus gerai. Ši knyga yra nepatogi, jei esi atviras atsakymams, kuriuos išsako popiežius, tačiau nuoširdžiai priimant gali gauti daug maisto dvasiai, kuris keis gyvenimą.
   Nuoširdžiai dėkojame Marijampolės P. Kriaučiūno bibliotekai, kad leido jų patalpose surengti šį knygos pristatymą ir bibliotekos skyriaus vedėjai Aušrai Rutkauskienei, kuri rūpinosi svečių priėmimu. Dėkojame svetainės bernardinai.lt vyriausiajam redaktoriui Donatui Pusliui už pasidalintas įžvalgas. Džiaugiamės, kad didelis būrys marijampoliečių ir svečių susidomėjo ir dalyvavo knygos pristatyme.

   Vilkaviškio vyskupijos Parapinės katechezės ir religinio švietimo centro referentė Lina Mažeikaitė