„Žmogaus Sūnus irgi atėjo, ne kad jam tarnautų, bet pats tarnauti“. Mt 20, 28
« 2019 » | « Gruodis »
Pr A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Įvyko

Paskelbta: 2018-03-21

Seminaras tikybos mokytojams „Genetika ir gyvybės vertė“

   Kovo 16 d. Vilkaviškio vyskupijos tikybos mokytojai susirinko į seminarą „Genetika ir gyvybės vertė“. Lektorius InMedica Alfa klinikos gydytojas genetikas, dėstytojas prof. dr. Danielius Serapinas – patyręs specialistas. Seminare aptariama tema itin aktuali šiandieninėje visuomenėje, todėl į seminarą atvyko gausus būrys dalyvių.

   Prof. dr. Danielius Serapinas apie gyvybės pradžios unikalumą ir orumą, šiuolaikinio mokslo perspektyvoje, kalbėjo labai paprastai, bet kartu kompetentingai. Profesorius, remdamasis pasauliniais moksliniais tyrimais, suprantamai paaiškino, kad genetika žmogaus gyvybės pradžią tapatina su DNR funkcionavimo pradžia. Tai sudaro prielaidą ginti žmogaus gyvybę nuo pradėjimo momento. Lektorius švelniai palietė moralinius aborto klausimus, bet išsamiau supažindino su psichologiniais, teisiniais jo aspektais bei pasekmėmis.

   Viena iš seminaro dalių skirta hormoninės kontracepcijos poveikiui moters sveikatai. Remdamasis mokslinių stebėjimų duomenimis prof. dr. Danielius Serapinas pristatė hormoninės kontracepcijos veikimo mechanizmą, nepageidaujamas išeitis, absoliučias bei svarbias reliatyvias kontraindikacijas. Baigdamas šią dalį profesorius priėjo prie išvados, kad „šeimos sveikatos politikos prioritetas turėtų būti ekologiški ir efektyvūs šeimos planavimo būdai bei edukacinės, į žmogaus atsakomybės ugdymą orientuotos, programos“.

   Paskutiniąją seminaro dalį lektorius skyrė sveikai gyvensenai, kurios ugdymas mokykloje itin svarbus. Tačiau nemažiau svarbus kiekvienam mokytojui ir visiems suaugusiems. Kaip vieną iš svarbiausių sveikatą palaikančių būdų nurodė fizinį aktyvumą.

   Seminaro pabaigoje tikybos mokytojai uždavė daug klausimų, dalijosi mintimis, patyrimais, įžvalgomis ir pastebėjimais. Seminaro refleksija aiškiai parodė, kad mokytojai išeina daugiau žinodami, pasiruošę mokiniams atsakyti į sudėtingus klausimus, kai kurie pasiryžę keisti gyvenimo būdą...


   Vilkaviškio vyskupijos katechetikos centro metodininkė Rima Malavickienė