„Žmogaus Sūnus irgi atėjo, ne kad jam tarnautų, bet pats tarnauti“. Mt 20, 28
« 2019 » | « Gruodis »
Pr A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Įvyko

Paskelbta: 2018-06-15

Vilkaviškio vyskupijos tikybos mokytojų metodinės tarybos baigiamasis posėdis

    Mokytojo darbo specifika lemia, kad jis savo darbus suskaičiuoja beveik viduryje kalendorinių metų. Taigi, birželio 7 dieną į Marijampolės pastoracinį centrą rinkosi Vilkaviškio vyskupijos dekanatų tikybos mokytojų metodinių centrų vadovai peržvelgti praėjusius mokslo metus, atsiskaityti už nuveiktus darbus, pasidalinti sėkmių ir nesėkmių istorijomis ir numatyti 2018-2019 mokslo metų gaires.

     Pradėję padėkos už praėjusius mokslo metus šv. Mišiomis, metodinių centrų vadovai su visa Katechetikos cento komanda sėdo prie posėdžių stalo. Pirmiausia buvo pristatyta Vilkaviškio vyskupijos Katechetikos centro metinė ataskaita, vėliau Parapijinės katechezės ir religinio švietimo centro ataskaita. Iš jų matėsi, kad tikybos mokytojams buvo pasiūlyta daug galimybių kelti kvalifikaciją, augti dvasiškai, vykti į piligriminę kelionę, konferencijoje skaityti parengtus pranešimus, dalintis gerąja patirtimi, su savo įvairaus amžiaus grupių mokiniais dalyvauti skelbtuose konkursuose. Baigiant Katechetikos ir Parapijinės katechezės bei religinio švietimo centrų pristatymus, vadovas kun. Linas Baltrušaitis pasidalino 2018-2019 mokslo metų preliminariu planu.

    Po Katechetikos centro savo ataskaitas pristatė dekanatų metodinių centrų vadovai: Alytaus – mokytoja metodininkė Reda Savulionienė, Aleksoto – mokytoja ekspertė Renata Markevičienė, Marijampolės – Janina Šačikauskienė, Kazlų Rūdos savivaldybės. – Jolita Paužienė, Prienų – Jūratė Liubamirskaitė, Šakių – Irmanta Bakienė, Vilkaviškio – Vilma Balandienė. Pristatydamos savo dekanato veiklas, vadovai ir džiaugėsi, ir didžiavosi savo mokytojais, ir nerimavo... Tačiau nerimo šešėlis tikrai negali nubraukti visų prasmingų darbų, gimusių idėjų, bendrystės, dvasinio augimo, ištikimybės Bažnyčiai ir išradingo Gerosios Naujienos nešimo į aplinkas, kuriose dirbama.

      2018-2019 mokslo metais Aleksoto ir Vilkaviškio dekanatų  metodiniams centras vadovaus nauji žmonės, kurie savo kolegų buvo išrinkti birželio 5-sios posėdžiuose: Aleksote buvo išrinkta mokytoja metodininkė Aldona Šidagienė, Vilkaviškyje – vyresnioji mokytoja Zita Motūzienė. Jos, kaip ir kitos dekanatų vadovės, buvo apdovanotos naujausiomis Katalikų pasaulio knygomis „Kitoks Pranciškus“, puikiai palydinčios popiežiaus Pranciškaus vizitą Lietuvoje, bei kelialapiais į vasaros sesiją „Gydantis prisilietimas“ Birštone liepos 2-5 dienomis.

    Posėdžio pabaigoje Vilkaviškio vyskupijos Katechetikos centro metodininkė Rima Malavickienė pristatė įvairius darbinius klausimus, kvietimus į atlaidus, susitikimą su popiežiumi Pranciškumi.

   Po penkių valandų intensyvaus darbo mokytojai dar dalinosi savo įžvalgomis, pasiūlymais, šilčiausiais linkėjimais vasaros atostogoms. Iki kitų susitikimų 2018-2019 mokslo metais!

 

Vilkaviškio vyskupijos Katechetikos centro metodininkė Vilma Balandienė