„Eikite sau vieni į negyvenamą vietą ir truputį pailsėkite“. Mk 6, 31
« 2019 » | « Lapkritis »
Pr A T K P Š S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Įvyko

Paskelbta: 2018-07-10

Vilkaviškio vyskupijos tikybos mokytojai mokslo metus baigė Birštone

Vilkaviškio vyskupijos tikybos mokytojai mokslo metus baigė Birštone

    lgai brandinta mintis tikybos mokytojams padovanoti atostogas kūnui, sielai ir protui 2017/2018 m. m. pabaigoje virto tikrove. Liepos 2-5 dienomis mokytojai susitiko Birštone žinodami, kad čia galės atsikratyti įtampos, susikaupusios per mokslo metus, nupūsti dulkes nuo vidinės maldos gyvenimo ir susitikti su įdomiais žmonėmis.

Edukacinę stovyklą „Gydantis prisilietimas“ pradėję šv. Mišiomis Birštono Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje susirinkusieji ne tik pasijuto tarsi namuose (Šv. Antanas Paduvietis yra Vilkaviškio vyskupijos globėjas), bet išgirdo jautrius Katechetikos centro vadovo kun. Lino Baltrušaičio homilijos žodžius, kviečiančius priimti šį laiką kaip Dievo dovaną. Vadovo žodžiai nematoma gija susijungė su vakaro programa, kurią mokytojams padovanojo režisierė Dalia Kanclerytė, dainuojamosios poezijos atlikėjas Arūnas Raudonius ir aktorius Aleksas Mažonas, į Birštono kurhauzą atvežę nepakartojamą muzikinę-literatūrinę kompoziciją „Gyvenimo eskizai“.

Antroji diena pasidėjo susitikimu su kun. Kęstučiu Dvarecku. Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ priklausomų asmenų reabilitacijos ir reintegracijos bendruomenės „Aš esu“ įkūrėjas ir vadovas tikybos mokytojams kalbėjo apie priklausomybių prevenciją, darbą su priklausomais žmonėmis bei jų šeimos nariais. Pranešėjas primygtinai kvietė keisti požiūrį į priklausomybių varginamus žmones, atsisakant smerkimo, kritiško vertinimo bei... dangstymo.

Vilniaus arkivyskupijos šeimos centro psichologas ir psichoterapeutas Algirdas Petronis trečiąją dieną pradėjo nuo evangelinio pasakojimo apie Jėzaus padarytą stebuklą Kanos vestuvėse. Naujai nuskambėjusi šio pasakojimo įžvalga apie kibirais tarnų suneštą vandenį iki didžiojo stebuklo, atkreipė dėmesį į itin nuobodų, mechanišką, ne visada greitą (jei kibirai kiauri) darbą. Būtent šį darbą nudirba psichologija ir mūsų žmogiškumas. „Vandens kibirų nešiojimo“ motyvas apėmė trijų valandų patarimus, ką galime padaryti, kad šis procesas nenuvargintų, nesukiršintų su aplinkiniais, padėtų kantriai sulaukti momento, kai žmogaus galia baigiasi ir Dievas nustebina stebuklu.

Paskutinysis susitikimas su aktoriumi Rimu Šapausku nustebino gyvu tikėjimo ir tikro gydančio Dievo prisilietimo liudijimu. Savo pavyzdžiu aktorius parodė, koks turi būti šių dienų katalikas: gyvo tikėjimo, drąsus, nebijantis liudyti, sakantis tiesą, visada atsiliepiantis į Dievo kvietimą.

Keturių dienų bendrystę vainikavo šv. Mišios, kuriose tikybos mokytojai dėkojo Dievui už galimybę patirti gydantį Jo prisilietimą. Mums, edukacinės stovyklos organizatoriams, norisi dėkoti visiems, prisidėjusiems prie „vandens nešiojimo“, kad stebuklas įvyktų.

 

Vilkaviškio vyskupijos Katechetikos centro metodininkė Vilma Balandienė