„Efatá!“, tai yra: „Atsiverk!“ Mk 7, 34b
« 2020 » | « Birželis »
Pr A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Naujienos

Paskelbta: 2019-01-16

Seminaras „Žodinė savigyna“

Seminaras  „Žodinė savigyna“

2019 m. vasario 18 d.

   Kodėl verta? Gyvename tarp žmonių. Kiekvieną dieną bendraujame, siekiame kartu bendrų arba skirtingų tikslų. Padedame vieni kitiems, darome šalia esantiems žmonėms įtaką.

   Natūralu, kad tarp žmonių susiformuoja tam tikra hierarchija. Ji gali būti formali (vadovas – pavaldinys darbo santykiuose, tėvai – vaikai, mokytojas – tėvai, mokytojas - vaikai) arba neformali (šeimos „galva“, „aktyvistas-organizatorius“ draugų arba kaimynų tarpe ir pan.). Formalūs ir neformalūs lyderiai bei norintys tokiais tapti  siekia daryti įtaką kitiems, vadovauti, valdyti kitus žmones. Organizacijose ir žmonių grupėse lyderiai yra reikalingi. Blogis atsiranda tada, kai žmonės vieni kitus siekia valdyti ir daryti įtaką grubiais, „neekologiškais“ metodais: „užvažiavimais“, įžeidinėjimais, pažeminimais, prievarta, smerkimu, pašaipa, grasinimais, patyčiomis, manipuliacijoms, agresyviu spaudimu darbo santykiuose ar derybose. Vienpusis savo nuomonės brukimas, įkyrūs prašymai, agresyvūs ir provokuojantys žiniasklaidos atstovų klausimai – tai taip pat yra žodiniai puolimai, kurie yra naudojami siekiant valdyti kitą žmogų.

   Mokymų „Žodinė savigyna“ tikslas yra išmokti veiksmingai apsiginti nuo įvairių žodinių puolimų.

   Ko išmoksite? Išmoksite atpažinti konfliktines situacijas pačioje jų užuomazgoje ir grubų, destruktyvų bendravimą paversti konstruktyviu. Per praktiką mokymų metu išmoksite:
   ⦁    lengvai atpažinti žodinius puolimus, manipuliacijas ir veiksmingai joms pasipriešinti;
   ⦁    išlaikyti ramybę žodinio puolimo metu;
   ⦁    neprovokuoti manipuliatoriaus tęsti puolimą;
   ⦁    nepasiduoti įkyriems prašymams, kitų žmonių brukamai nuomonei;
   ⦁    identifikuoti savo silpnąsias vietas, kurias dažniausiai išnaudoja manipuliuojantys asmenys;
   ⦁    bet kokį konfliktą paversti konstruktyviu dialogu.

   Kam skirta? Šie praktiniai mokymai skirti tiems, kurie kalba viešai, bendrauja su žmonėmis, veda mokymus, dirba mokykloje, dirba su tėvais, motyvuoja, uždega, dalyvauja dvišaliuose-trišaliuose pokalbiuose, bendrauja su vietos bendruomene, vadovauja ir kt.

Mokymus veda: Valdemar Chmielevski. Tarptautinio Retorikos ir oratoriaus meistriškumo universiteto vyresnysis treneris-licenciatas. „Žodinės savigynos“ mokymus veda nuo 2011 metų.

   DIENOTVARKĖ
   9.30 val. – Registracija.
   10.00 val. – Įvadas.
   10.10 – 11.30 val. – I susitikimas.
   11.30 – 12.30 val. – Pietūs.
   12.30 – 14.00 val.– II susitikimas.
   14.00 – 14.30 val. – Kava ir arbata.
   14.30 – 15.45 val. – III susitikimas.
   15.45 – 16.00 val. Apibendrinimas. Klausimai  - atsakymai. Pabaiga.

   Vieta: Vilkaviškio Vyskupijos Pastoracinis centras Marijampolėje (J. Bendoriaus g. 3)

   Dalyviai: Tikybos mokytojai (sudaromos sąlygos dalyvauti ir kitų dalykų mokytojams).

   Dalyvių skaičius: 55.

   Dalyvio įnašas: 18 € (tikybos mokytojams mokant iš asmeninių lėšų, o apmokant mokyklai arba kitų dalykų mokytojams – 25 € ).

   Laikas: 10 – 16 val.

   Registracija: iki 2019-02-15 Registracija vyksta tokiu būdu:

   1. Jei norite pranešimo į ugdymo įstaigą, kad ruošiatės dalyvauti seminare, ar norite nurodyti, kad seminarą apmokės mokykla – reikia užplidyti anketą, kuri atsidarys paspaudus šią eilutę. (kilus neaiškumams skambinkite referentei Linai tel. nr. 8-674-54153). Registracijos patvirtinimui turite gauti atsakymą iš Katechetikos centro.

   2. Norintys gauti kvalifikacinius pažymėjimus iš švietimo centro turi užsiregistruoti elektroninėje sistemoje SEMIplius. DĖMESIO: registruojantis prašo pažymėti, kas apmokės. Jums reikia įrašyti, kad 1eur. mokės dalyvis iš savo sąskaitos, tačiau pavedimo daryti nereikia, atvykus į seminarą viską sumokėsite grynaisiais arba, kam apmoka mokykla, gausite sąskaitą apmokėjimui pavedimu.

   Katechetikos centras pasilieka teisę koreguoti dalyvių sąrašą, apie tai informuodamas seminaro dalyvius likus porai dienų iki seminaro. Vietoj savęs atsiųsti kitą asmenį negalima, turite informuoti KC apie pasikeitusias galimybes atvykti. Nespėję užsiregistruoti, tačiau norintys dalyvauti – informuokite, esant galimybei pakviesime.

Vilkaviškio vyskupijos Katechetikos centras