„Ir kas tik jį paliesdavo, išgydavo“ Mk 6, 56
« 2020 » | « Birželis »
Pr A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Įvyko

Paskelbta: 2018-05-24

Vilkaviškio vyskupijos tikybos mokytojų ir jų draugų piligriminė kelionė į Trakus

Vilkaviškio vyskupijos tikybos mokytojų ir jų draugų piligriminė kelionė į Trakus

   Baigiantis Trakų Dievo Motinos, Lietuvos Globėjos, vainikavimo 300-iesiems jubiliejiniams metams, Vilkaviškio vyskupijos Katechetikos centras savo tikybos mokytojams surengė piligriminę-edukacinę kelionę į Trakus. Kad keliauti ir melstis būtų prasmingiau, pasiūlė pastoracinio centro buvusiems ir esamiems bendradarbiams keliauti kartu.
   Kelionės tikslas – aplankyti Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo baziliką, dalyvauti gegužinėse pamaldose ir šv. Mišiose. Tačiau, sudarinėdami programą, pagalvojome ir apie 2 valandas truksiančią kelionę, ir apie tai, ką dar prasmingo galėtume nuveikti Trakuose. Jau autobuse kiekvienam buvo išdalinti Švč. Mergelės Marijos litanijos kreipiniai. Tas vienas vienintelis, kurį kiekvienas keliauninkas išsitraukė, turėjo tapti mąstymo: „Ką man reiškia ši kreipinyje minima Marijos savybė?“ – kryptimi visos kelionės metu. Rožinio malda padėjo dar labiau įsigilinti į Jėzaus ir Marijos gyvenimo slėpinius. O likusią kelionės dalį susipažinome su Trakų bazilikos ir Dievo Motinos paveikslo istorija bei šiandiena.
   Trakai mus pasitiko didžiuliu debesiu ir tolumoje girdimais griausmais. Tai nežadėjo nieko gero, nes laukė ekskursija su gidu po Trakų religinio ir kultūrinio paveldo objektus.  Tačiau taip ir nepradėjo lyti, o mes, pradėję nuo Trakų bazilikos, apsukome ratą pro svarbiausius objektus ir vėl sugrįžome ten, nuo kur pradėjome.
   Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje trakiškių ir mūsų giedama litanija suskambėjo kažkaip kitaip: pamaldžiau, jautriau, džiaugsmingiau. Betarpiškai po jos apie baziliką ir Dievo Motinos paveikslą su visomis detalėmis papasakojo Trakų dekanas kun. Jonas Varaneckas. Kelionės tikslą vainikavo šv. Mišios, kurioms vadovavo Vilkaviškio vyskupijos Katechetikos centro vadovas kun. Linas Baltrušaitis.

Vilkaviškio vyskupijos Katechetikos centro metodininkė Vilma Balandienė