„Ir kas tik jį paliesdavo, išgydavo“ Mk 6, 56
« 2024 » | « Birželis »
Pr A T K P Š S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Įvyko

Paskelbta: 2022-03-28

Vilkaviškio vyskupijos tikybos mokytojų gavėnios rekolekcijos

Vilkaviškio vyskupijos tikybos mokytojų gavėnios rekolekcijos

   Dvejus metus negalėję dalyvauti „gyvose“ gavėnios rekolekcijose, Vilkaviškio vyskupijos tikybos mokytojai tokią galimybę gavo kovo 25-27 dienomis Šiluvos Jono Pauliaus II namuose. Rekolekcijas pradėję šv. Mišiomis Šiluvos šventovėje vienydamiesi su popiežiaus Pranciškaus malda paaukojant Rusiją ir Ukrainą Nekalčiausiajai Švenčiausios Mergelės Marijos Širdžiai, šių dviejų šalių žmones ir jų skausmą tikybos mokytojai nešiojosi savo širdyse visas tris dienas.
   Sustoti gavėnioje ir pamąstyti apie santykį su Kristumi ant Kryžiaus pakvietė kun. Sigitas Jurkštas, tikybos mokytojams gerai pažįstamas iš VŠĮ Caritas leidyklos „Artuma” ir Kauno arkivyskupijos katechetikos centro Medijų evangelizacijos projekto. Jo surinkta metodinė pagalba mokytojams pažeria daug idėjų pamokoms, skatina dalintis, kurti, dirbti šiuolaikiškai. Paprastai, bet užtikrintai kun. Sigitas vedė per skirtingas Kristaus kryžiaus suvokimo gelmes: Kryžius – meilės ir puikybės susidūrimo vieta, Kryžius – susivienijimo su Kristumi vieta, Kryžius – dvasinės pergalės šaltinis.
   Trys dienos mąstymų, maldų, Atgailos, Eucharistijos šventimo, buvimo Švenčiausios Mergelės Marijos Apsireiškimo apsuptyje nuvalė pavargusias, išsigandusias tikybos mokytojų širdis. Išvažiuodami jie dėkojo Dievui, rekolekcijų vadovui kun. Sigitui Jurkštui, kad sustiprinti vėl gali sugrįžti prie savo kasdienių darbų ir gyvenimo.

   Foto autorė Danutė Voitiuk


   Vilkaviškio vyskupijos katechetikos centro metodininkė Vilma balandienė