„Aš esu prisikėlimas ir gyvenimas. Kas tiki mane, – nors ir numirtų, bus gyvas
« 2021 » | « Birželis »
Pr A T K P Š S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Įvyko

Paskelbta: 2019-12-02

Liškiavoje rekolekcijoms susirinko Vilkaviškio vyskupijos tikybos mokytojai

Liškiavoje rekolekcijoms susirinko Vilkaviškio vyskupijos tikybos mokytojai


   Senųjų ir naujųjų liturginių metų sandūroje Vilkaviškio vyskupijos tikybos mokytojai jau daug metų renkasi Advento rekolekcijoms. Trečius metus iš eilės Katechetikos centras mokytojus pakviečia į Liškiavą, atokiai įsikūrusią prie Nemuno, pasiruošusią priimti visus, ieškančius santykio su Dievu atnaujinimo, pagilinimo ar, tiesiog, tylaus pabuvimo su Juo. Į Rekolekcijas mokytojai suvažiavo lapkričio 29-osios vakare. Sunki darbo savaitė atsispindėjo jų veiduose, bet akyse švietė viltis, kad kun. Vaidoto Labašausko vedami, atgaus jėgas, pasitikėjimą, išgyvens ypatingą Dievo artumo laiką... Sustiprinti vėl galės žengti į savo klases ir kartu su mokyklų bendruomene laukti šv. Kalėdų.
   Rekolekcijų įvade nuskambėjo priminimas, kad esame mokiniai, Dievo mokiniai. Ir kol tai prisiminsime, tol godžiai „gersime“ kiekvieną Jo žodį ir pamokymą. Ar lengva mokytojui susitapatinti su mokiniu? Kažin. Tačiau visų rekolekcijų metu mokytojai vienas kitam primindavo buvimo mokiniu krikščionio laikyseną. 
   Antroji diena pažėrė pačių įvairiausių rekolekcijų „perlų“: mąstymai apie tikėjimo išbandymą ribinėse situacijose, septynių didžiųjų ydų tapimą ydomis, kai mūsų gyvenimui pradeda vadovauti savanaudiškumas; Eucharistija, Sutaikinimo pamaldos, Švenčiausio Sakramento adoracija ir... nepaprastai žvaigždėtas vakaro dangus.
   Išaušusi trečioji diena rekolekcijų dalyvių buvo priimta, kaip dar viena Dievo dovana, nes visos Liškiavos apylinkės buvo nuklotos pirmuoju sniegu. Tai lyg ir nederėjo prie mokytojams paliktos mąstymo temos „Kančia yra Dievo Meilės ženklas“, tačiau bet kuris Dievo Meilės ženklas žmogų apdovanoja neapsakomais turtais ir žinojimu, koks esi Jam svarbus.
   Savaitgalio susikaupimą tikybos mokytojai baigė Šventomis Mišiomis Liškiavos Švenčiausios Trejybės bažnyčioje, alsuojančioje advento nuotaikomis, skambančioje advento giesmėmis ir kun. Jono Cikanos palydėjimu į adventą kasdienybėje. Po šv. Mišių prie bendro stalo susėdo ne tik rekolekcijų dalyviai, bet ir šeimos nariai, atvykę kartu švęsti pirmojo advento sekmadienio.

   Vilkaviškio vyskupijos Katechetikos centro metodininkė Vilma Balandienė