„Ir kas tik jį paliesdavo, išgydavo“ Mk 6, 56
« 2024 » | « Liepa »
Pr A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Įvyko

Paskelbta: 2022-05-10

Gilesnio Biblijos pažinimo link

   Po dvejų metų pertraukos gyvenimas sugrįžta į savo vietas. Pamažu dažnėja gyvi susitikimai, pokalbiai, šypsenos, dalinimasis, mokymasis... Gyvo mokymosi pasiilgę Vilkaviškio vyskupijos tikybos mokytojai gegužės 9 d. susirinko į gerai pažįstamos dr. Ingridos Gudauskienės vedamą autorinį seminarą „Biblijos kanono formavimosi ir biblinės raštijos atsiradimo problematika“. Seminaro tematikos aktualumą patvirtino gausus dalyvių skaičius: tikybos mokytojai juo domėjosi ir dėl kvalifikacijos kėlimo, ir dėl gilesnio Biblijos pažinimo.
   Dr. Ingrida Gudauskienė seminarą parengė atsižvelgdama į atnaujintas Bendrojo ugdymo Katalikų tikybos programas, kuriose Šventojo Rašto pažinimui skiriamas ypatingas dėmesys. Šį kartą lektorė pristatė Biblijos kanono formavimosi aplinkybes. Pirmoje dalyje klausytojai sėmėsi žinių apie Senojo Testamento kanono formavimąsi, į savo žinių bagažą įsitraukdami „kanoninės sąmonės“ pirmumą prieš rašto atsiradimą, sudėtingą ir ilgą savo religijos prasmių saugojimą nuo kitų tautų religijų, Izraelio religijos evoliucionavimą, atsispindintį Senajame Testamente, mito sudedamąsias dalis ir t. t. Antroji seminaro dalis susitelkė į Naujojo Testamento kanono formavimąsi. Dr. Ingrida Gudauskienė nubrėžė ryškias paraleles tarp abiejų Biblijos dalių: „Krikščionys save gali suprasti tik Judaizmo kontekste“, „Krikščionybė gimė su marškinėliais“ ir vis tik „Judaizmo raštai neišbaigia mūsų krikščioniškos tapatybės“ ir t. t. Trečioje ir ketvirtoje seminaro dalyje pristatytas Biblinės raštijos atsiradimas. O pabaigoje – klausytojų klausimai ir seminaro refleksija.
   Atsisveikindami su dr. Ingrida Gudauskiene seminaro dalyviai gavo pažadą: kitais mokslo metais lektorė vėl atvažiuos į gimtąją Marijampolę pratęsti Biblijos pažinimo kelionę. Iki naujų prasmingų susitikimų!

   Vilkaviškio vyskupijos katechetikos centro metodininkė Vilma Balandienė