„Ir kas tik jį paliesdavo, išgydavo“ Mk 6, 56

Knygų ištraukos

Deborah Castellano Lubov

"Kitoks Pranciškus"

mintis iš knygos rasite čia

Knygoje apie popiežių Pranciškų prabyla autoritetingos Romos kurijos asmenybės, taip pat įvairioms šalims atstovaujantys Katalikų Bažnyčios veikėjai, Jorgės Mario Bergoglio giminaičiai ir bičiuliai. 14 pokalbių nupiešia ryškų Šventojo Tėvo portretą, pateikia mažai žinomų faktų, netikėtų detalių, įvairių požiūrių. Svarstomi šiandienos žmogui iškylantys, jį jaudinantys klausimai. Be to, knygoje pateikiamas ir išskirtinis popiežiaus sesers Marijos Elenos Bergoglio interviu, kuriame ji šiltai pasakoja apie popiežiaus vaikystę ir jaunystę, santykius su artimaisiais.


 

 

Valerio Albisetti

"Būti draugais ar turėti draugų? Būdas pažinti save ir kitus."

mintis iš knygos rasite čia

Valerijus Albisetis (Valerio Albisetti) yra viena iš reikšmingiausių šiuolaikinės psichoanalizės asmenybių. Jis rengia konferencijas bei seminarus didžiausiuose Europos ir Amerikos miestuose. Yra personalistinės psichoterapijos kūrėjas ir autorius plačiai skaitomų knygų, kurių ne viena jau yra išleista Lietuvoje.

Tai: Santuokinės meilės terapija („Katalikų pasaulio leidiniai“ 2000 ir 2008 m.), Būti draugais ar turėti draugų („Katalikų pasaulis“ 2002 m.), Juoktis širdimi. Paprastas būdas gyventi ramiau („Katalikų pasaulio leidiniai“ 2007 ir 2008 m.), Kad būtume laimingi („Katalikų pasaulio leidiniai“ 2009 m.), Sielos svajonė („Katalikų pasaulio leidiniai“ 2011 m.).Jurga Ivanauskaitė "Švelnūs tardymai"

mintis iš knygos rasite čia

Jurga Ivanauskaitė (1961 - 2007) - lietuvių prozininkė, eseistė, dramaturgė, dailininkė, poetė.Peter Seewald, Benediktas XVI. Portretas iš arti.

mintis iš knygos rasite čia

Žurnalistas Peteris Seewaldas, pažįstantis Jozefą Racingerį nuo 1992 m., ėmė iš jo „ilgiausius Bažnyčios istorijoje interviu“, kuriuos paskelbė dviejose pasaulinį pripažinimą pelniusiose knygose. Knygoje "Benediktas XVI. Portretas iš arti" jis išsamiai aprašo šiuos susitikimus ir pateikia puikaus teologo, visą savo gyvenimą atidavusio Katalikų Bažnyčios tarnystei, portretą. Remdamasis amžininkų atsiminimais pasakoja apie popiežiaus vaikystę, jaunystę, pirmus kunigystės metus, vyskupystę ir darbą Vatikane, Tikėjimo mokymo kongregacijoje. Knygoje išsamiai aprašoma konklava, kurios metu kardinolas Jozefas Racingeris buvo išrinktas popiežiumi. Pabrėžiama, kad nepaisant tendencingų nuomonių, iš Bavarijos kilęs Jozefas Racingeris yra tikras krikščionis revoliucionierius. Nekintanti jo gyvenimo nuostata – ieškoti ir gelbėti tai, kas prarasta. Be to, ši knyga yra dialogo, pakeitusio paties autoriaus gyvenimą, istorija.Romano Guardini "Apie liturgijos dvasią".

mintis iš knygos rasite čia

Romano Guardini (1885 - 1968) vienas garsiausių XX a. I-osios pusės vokiečių teologų.


Joseph Ratzinger, Benediktas XVI "Žemės druskas. Krikščionybė ir katalikų Bažnyčia XXI amžiuje. Pokalbis us Peteriu Seewaldu"

mintis iš knygos rasite čia

Žurnalisto Peterio Seewaldo ir popiežiaus Benedikto XVI-ojo atviri pokalbiai, kurių metu popiežius atsako į žurnalisto užduodamus klausimus. Lietuvių kalba yra išleistos keturios popiežiaus Benedikto XVI-ojo ir žurnalisto Pėterio Seewaldo pokalbių knygos. Tai: Žemės druska (Alma littera 2007 m.), Dievas ir pasaulis (Alma littera 2010 m.), Pasaulio šviesa ("Kataikų pasaulio leidiniai" 2011), Paskutiniai pokalbiai su Peteriu Seewaldu ("Katalikų pasaulio leidiniai" 2017).